Podręczniki szkolne – nowe czy używane? Gdzie kupić podręczniki?

Dawanie “drugiego życia” szkolnym podręcznikom było do niedawna popularnym sposobem na skompletowanie wyprawki niskim kosztem. Czy w dobie, kiedy takie wydawnictwa jak Nowa Era podręczniki oferują w okazyjnych cenach i wygodną dostawą warto interesować się jeszcze używanymi książkami?

Jakie są plusy takiego rozwiązania? Gdzie kupić nowe podręczniki w niskich cenach i czy to w ogóle możliwe? Sprawdzamy kluczowe kwestie przed rozpoczęciem roku szkolnego 2021/2022.

Używane podręczniki szkolne. Czy warto po nie sięgać?

Kupowanie używanych podręczników było do niedawna i w zasadzie nadal jest, popularną metodą na skompletowanie kluczowego elementu wyprawki szkolnej towarzyszącej uczniom podczas zajęć lekcyjnych.

Jakie są zalety kupowania takich książek? Owszem, używane podręczniki mogą być atrakcyjną ofertą dla osób szukających oszczędności. To również rozwiązanie, które jest korzystne z punktu widzenia ekologii.

Jeżeli to my chcemy pozbyć się niepotrzebnych podręczników, oprócz finansowego zysku, mamy również okazję wpoić dziecku manierę dbania o przedmioty. Nikt przecież nie kupi od nas zniszczonego podręcznika.

Używane podręczniki szkolne – gdzie kupić?

Decydując się na zakup używanych podręczników istnieje kilka miejsc, które pozwolą nam zebrać cały komplet. W grę wchodzą również zakupy online.

Tak, antykwariaty często posiadają swoje witryny w sieci i umożliwiają kupno książek bez wychodzenia z domu. Odwiedzając stacjonarne antykwariaty, możemy spróbować wynegocjować nieco niższą cenę, szczególnie przy większych zakupach.

Warto odwiedzać również serwisy ogłoszeniowe, gdzie użytkownicy sprzedają podręczniki szkolne w dobrym stanie. Skorzystać możemy także z organizowanych przez szkoły kiermaszach.

Tanie podręczniki szkolne – gdzie kupić?

Jakkolwiek kusząco brzmi kupowanie używanych podręczników, tak nie bez powodu coraz więcej rodziców kolekcjonuje wyprawkę dla swoich pociech w internetowych księgarniach.

Nowe i tanie podręczniki szkolne, jakie tam znajdziemy, posiadają szereg zalet, którymi nie mogą pochwalić się książki z rynku wtórnego.

Nowe podręczniki – Nowa Era oraz inne wydawnictwa


Wydawnictwo Nowa Era podręczniki ze swojej oferty proponuje wraz ze specjalnymi kodami zamieszczonymi w środku. Umożliwiają one skorzystanie z cyfrowych odpowiedników.

Popularne e-podręczniki oferowane przez największe redakcje w Polsce, w gruncie rzeczy udostępniają nam dwa podręczniki w cenie jednego. Biorąc pod uwagę, że w przypadku zakupów w księgarniach online możemy liczyć na spore zniżki, opłacalność kupowania używanych podręczników staje pod znakiem zapytania.